top of page

Avrupa’da okumak size ne kazandırır?

2012 yılında, dünyanın dört bir yanından 1.4 milyonu aşkın öğrencinin Avrupa’ya üniversite okumak için geldiğini ve bu sayının her geçen yıl arttığını biliyor muydunuz? Avrupa, dünya standartlarında eğitim sunan binlerce üniversitesi, araştırma merkezi ve yüksek eğitim kurumuyla, herkesin okumak isteyeceği yerlerden biri konumundadır.

İşte yüksek eğitimde Avrupa’yı seçmeniz için 8 sebep:


1. Kariyer: Geleceğinizi şekillendirin Kariyerinizde ilerlemek istemez misiniz? Dünya çapında QS 2011 Global İşveren Anketine katılan işverenlerin %60’ı, işe alımlarda aktif olarak uluslararası eğitim deneyimi aradıklarını ve buna değer verdiklerini belirtmişlerdir. Avrupa’da eğitim alarak, işverenlerin önemsediği beceri, bilgi ve deneyimi elde edebilirsiniz. Güçlü uluslararası iş, araştırma ve kreatif sektörleriyle Avrupa, kariyerinizi inşa etmek için mükemmel bir seçenektir.

2. Dünya standartlarında eğitim: Tam potansiyelinize ulaşın Dünyanın lider üniversitelerine, en iyi tesislerine ve üstün eğitim ve öğretim anlayışına sahip Avrupa’da, öğrenmekten haz alan uluslararası bir topluluğun merkezinde olacaksınız. Avrupa üniversitelerini bu kadar güçlü kılan unsur, sizi gerçek potansiyelinize ulaştıracak şekilde yaratıcılığa, yenilikçiliğe ve desteğe yapılan vurgudur.

3. Araştırmada lider: En iyi siz olun Kariyerinde ilerlemek isteyen hırslı bir araştırmacı mısınız? O halde, Avrupa size ilham verecek fırsatlar sunuyor. 2009 yılında AB-27’de,1.58 milyon tam zamanlı araştırmacı mevcuttu. Önümüzdeki yıllar içinde Avrupa Birliği, ek olarak 1 milyon araştırmacıyı daha bünyesine çekmeyi amaçlıyor! Avrupa’da araştırma pozisyonları, fonlama ve fırsatlar hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz:

4. Destek ve dostluk: Kendinizi evinizde hissedin Avrupa, dünyanın her yerinden gelen öğrencilere sıcak ve dostluk dolu bir ortam sunmaktadır. Avrupa üniversiteleri, kendinizi mutlu ve evinizde hissetmeniz için size destek ve sosyal faaliyet imkanları sağlar. Avrupa, yaşamak için mükemmel bir yer. Dünyanın en mutlu 10 ülkesinden 7’si bu kıtada bulunuyor.

5. Kültürel deneyim: Eşsiz bir maceraya atılın Avrupa’da okumak sadece ders ve kütüphanelerden ibaret değildir. Avrupa’da okumak, aynı zamanda, yeni ülkeleri keşfetmek ve kendinizi tanımak için eşsiz bir fırsattır. Karlı kuzeyden güneşli güneye kadar, sizi nefes kesen güzellikte manzaralar, renkli şehirler ve canlı kültürler bekliyor.

6. Burslar ve maliyetler: Uygun fiyatlar ödeyin Avrupa ülkeleri, bir yandan yüksek standartları muhafaza ederken, diğer yandan öğrenciler için düşük maliyetli eğitim sağlayabilmek için yüksek eğitime yatırım yapmaktadır. Avrupa çapındaki eğitim ücretleri ve yaşam giderleri, diğer eğitim noktalarıyla hayli benzerlik göstermektedir. Hatta bazı Avrupa ülkelerindeki eğitim programları ücretsizdir! Ayrıca birçok burs ve mali destek imkanı da sunulmaktadır.

7. Çeşitlilik: İstediğiniz gibi eğitim görün Avrupa’nın en güzel yanı size birçok seçenek sunabilmesidir. Yüz binlerce lisans, lisansüstü ve doktora programının yanı sıra pek çok kısa dönem değişim programı sunan dünya standartlarındaki üniversite, yüksek eğitim kurumu ve araştırma enstitüleri bünyesinde size uygun olan deneyimi seçebilirsiniz.

8. Diller: İngilizce veya başka bir global iş dilinde eğitim alabilirsiniz Avrupa Birliği’nin 24 adet resmi dili vardır. Peki, Avrupa’daki pek çok ülkenin İngilizce eğitim programları sunduğunu biliyor muydunuz? Ayrıca İspanyolca, Fransızca, Almanca, Rusça, İtalyanca, Portekizce, Arapça ve diğer global iş dillerinde sunulan programlar da mevcuttur.8 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page